ماسوله

شهر ماسوله در 55 کیلومتری شهر رشت در ناحیه ای کوهستانی و جنگلی واقع شده است. این شهر در دامنه ای صخره ای و ارتفاع 1050 متر از سطح دریا قرار دارد. آب و هوای ماسوله در تابستان معتدل و مرطوب و در زمستان سرد و مرطوب است. آب و هوای مطبوع در چهارفصل سال شاخصه مهم زیست محیطی این شهر است. اختلاف ارتفاع از بلندترین نقطه تا پایین ترین قسمت این شهر نزدیک به صد متر است و به همین دلیل شهر ماسوله دارای نمای پلکانی است و محوطه جلوی خانه ها و پشت بام ها هر دو به عنوان پیاده رو استفاده می شوند؛

2019-08-26
بازدیدها:23
روستای تاریخی میمند

میمند روستایی صخره ای و کَنده شده در درون زمین با قدمتی حداقل دو تا سه هزار سال از نخستین سکونتگاه های بشر در ایران است.از ارزش های ویژه ی این روستای تاریخی ارتباط تنگاتنگ زندگی با طبیعت پیرامون آن است، به طوری که با پیشرفت تکنولوژی نیز حداقل دخل و تصرف را در طبیعت بکر خود ایجاد نموده است .

 

2019-08-01
بازدیدها:21
روستای زیارت

روستای گردشگری زیارت با ارتفاع هزار متر از سطح دریا روی شیب کوه در دره ی رودخانه ی «خاصه رود» و میان دو دامنه ی کوهستانی و جنگلی قرار دارد.این روستا با داشتن آب و هوایی مطبوع منطقه ای ییلاقی به شمار می آید. در تابستان آب و هوایی خنک و در زمستان هوایی سرد دارد.

2019-08-01
بازدیدها:20
روستای مارین

«روستای مارین» در ۳۶ کیلومتری شمال گچساران و در ۱۹۸ کیلومتری جنوب شرقی «یاسوج» در استان «کهگیلویه و بویراحمد» جای دارد. این روستا از شمال با کوه «دلی گنج»، از شرق با کوه «خامی» و از جنوب غرب نیز با کوه «دیل» همسایگی دارد.

2019-08-01
بازدیدها:22